Вища освіта на Кіпрі

Вища освіта на Кіпрі

Вища освіта є важливою складовою в економіці Кіпру і саме тому ВУЗи країни відповідають найвищим міжнародним вимогам. Найпопулярнішими спеціальностями серед приїжджих студентів тут є: туризм і менеджмент готельного та ресторанного бізнесу.

Це й не дивно, адже курорти Кіпру, готелі і ресторани відомі у Європі своїм висококласним сервісом. Теплі кліматичні умови і спокійний ритм життя, доброзичливе населення і практично повна відсутність злочинності, порівняно невисокі ціни на якісну освіту – всі ці фактори перетворили Кіпр в прекрасне місце для відпочинку, а також для здобуття освіти.

Освіта на Кіпрі відкриває перед усіма бажаючими цілий ряд можливостей. Для іноземних студентів воно є платним як в приватних, так і державних установах, і становить від 4 тис. євро на рік. Проте попит на освіту в даній країні щороку зростає, причиною чому виступає безліч чинників. У першу чергу це відсутність необхідності для іноземців здавати вступні іспити. Хоча це правило більше стосується приватних закладів.

Самі вузи часто допомагають учням знайти бюджетне житло, а у великих установ є власні гуртожитки. Кількість місць у таких хостелах не велика, тому ВУЗи і допомагають своїм учням підшукати скромне житло за 250-300 євро на місяць. Приблизно стільки ж грошей знадобиться на харчування.

На Кіпрі активно діють урядові програми фінансової допомоги студентам з інших країн, за допомогою яких можна отримати суттєві знижки на навчання та стипендії. Приміром, така програма може зробити навчання для вас на цілих 30-50% дешевше.

У процесі навчання, а також на канікулах можна активно підробляти. При цьому не варто забувати, що влаштовуватися на роботу в даній країні студенти з країн, що не є членами Євросоюзу, можуть тільки через пів року після приїзду. Працювати дозволено не більше 20 годин на тиждень в період навчання і 38 годин на канікулах. Хоча і цього часу буде достатньо, щоб поповнити свій бюджет.

Початок навчання в державних вузах випадає на початок вересня. Приватні установи приймають нових студентів тричі на рік – у вересні, лютому, червні. Пройшовши весь курс навчання, можна залишатися на Кіпрі на легальних підставах ще рік і шукати роботу.

Для того, щоб стати студентом вищого навчального закладу на Кіпрі знадобиться атестат про повну середню освіту. Якщо ж ви плануєте вступати на магістерський курс, то потрібен диплом відповідного інституту. Також вам потрібні хороші знання англійської або грецької мови, на підтвердження чого слід надати сертифікат IELTS чи TOEFL.

Перелік необхідної документації може змінюватися в залежності від обраного вузу, тому звертайтеся за послугами до спеціалістів Європейської Освітньої Академії, і ми допоможемо вам зібрати всі документи, підучити мову і підготуватися до співбесіди, щоб легко стати студентом бажаного вузу на Кіпрі.