Стипендіальна програма Еразмус+

Стипендіальна програма Еразмус+

Що може бути кращим вкладом в майбутнє, ніж навчання, стажування та дослідницька робота за кордоном? Нові можливості, цікаві знайомства, поглиблення володіння іноземними мовами – безцінний досвід, який може Вам запропонувати участь у програмі обміну студентів, викладачів та науковців країн Європейського Союзу – «Еразмус» (Erasmus).

Латинське слово «mundus» означає «світ» і відображає глобальну та міжкультурну орієнтацію програми. Одночасно, назва Erasmus є акронімом, що розшифровується як «Схема дії європейського співтовариства для підвищення мобільності студентів університетів» (European Community Action Scheme for the Mobility of University Students).

Програму Еразмус названо на честь видатного голландського філософа XV століття, гуманіста і теолога Еразма Роттердамського. Невтомний противник догматичної думки, Еразм займався наукою та літературою в різних куточках Європи. Мандруючи з країни в країну, він досягнув почесного становища в суспільстві. Філософу був притаманний космополітичний погляд на світ, тому він вважається міжнаціональним європейським гуманістом.

Мета програми Еразмус дуже гуманна – створити єдиний європейський освітній простір, даючи можливість молодим людям обмінюватись знаннями та досвідом. Беручи участь в ній, будь-який студент, починаючи з другого курсу, має можливість протягом семестру навчатися і проходити практику (від 3 до 12 місяців) в одному з ВУЗів країн ЄС. За умовами Еразмус, студент може отримувати стипендію або вчитися без стипендії, але за навчання в іноземному ВНЗ він не платить. Сума стипендії залежить від ліміту, який визначається для кожної країни.

Країнами-учасницями програми є: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Фінляндія, Франція, Болгарія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Нідерланди, Румунія, Португалія, Великобританія, Угорщина, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Туреччина.

Крім Еразмус, існує ще програма Еразмус Мундус – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країна на всіх континентах. Намагаючись перетворити ЄС на світового лідера в освіті, а європейські університети — на осередки знань і центри інновацій, програма Еразмус Мундус також ставить за мету сприяння взаєморозумінню між людьми, активізацію міжкультурного діалогу.

Програма Еразмус Мундус була започаткована Європейським Союзом в 2004 році для країн, які не входять до ЄС. Студенти старших курсів і науковці з різних країн мають змогу отримувати стипендії від ЄС для продовження навчання або проведення наукових досліджень у країнах ЄС.

У 2014-2020 роках у Євросоюзі діятиме нова програма Erasmus+. Вона поєднає сім діючих європейських програм у сфері освіти, науки та спорту, зокрема Еразмус та Еразмус Мундус.

У рамках Erasmus+ надаватимуть більше стипендій. Програма надаватиме фінансування для забезпечення більш активної мобільності, міжнародних партнерств та спільних науково-дослідних проектів, а також для розширення можливостей та розвитку кадрів у країнах-партнерах по всьому світу.

Еразмус – це одна з найважливіших програм в плані створення єдиного освітнього простору на території Євросоюзу. У її рамках здійснюється співробітництво між вищими навчальними закладами ЄС, чому успішно сприяє обмін студентами ось вже більше,ніж 20 років. На сьогодні в ній беруть участь понад 3000 університетів з 31 країни та взяли участь вже більше 2 мільйонів студентів. Підтримується і фінансується ця програма Єврокомісією. Програма «Еразмус» – чудова можливість для амбітної молодої людини, яка думає про власне майбутнє. Не втратьте свій шанс!