Середня освіта в Польщі

ГАРЯЧА ПРОПОЗИЦІЯ НА 2018 РІК!!!!! Група шкіл ім.Яна Віткевіча в Казиміжі Дольному – технічна школа...
Група шкіл № 2 ім. Стефана Жеромського в Наленчові (Люблінське воєводство)
Група аграрних шкіл знаходиться на території прекрасного пізньосередньовічного замку-палацу кінця 15 століття, в селищі Кіяни...
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego у співпраці з Європейською Академією Освіти пропонує учням, що...
Останнім часом не тільки вища, але й середня освіта за кордоном користується широкою популярністю серед іноземців. Зокрема, українці все частіше прагнуть навчатися в Польщі. Багато в чому це пояснюється високою якістю місцевої освіти та можливістю продовжити навчання в одному з європейських вузів. Розглянемо основні особливості навчання в польських школах і технікумах.

Середня освіта в Польщі: школа

Місцева система навчання передбачає підготовку дітей до школи, тому в перший клас вони йдуть вже частково підготовленими. Так званий «нульовий клас» - це дошкільна програма, яку в обов'язковому порядку проходять всі діти, перед тим як піти в перший клас у Польщі. З першого по шостий клас дитина вважається учнем початкової школи, і тільки з сьомого класу вона починає навчання в середній школі - гімназії. Навчання в гімназії передбачає отримання знань загального характеру. У цей період відбувається поглиблене вивчення польської мови, а також двох іноземних мов (зазвичай це англійська та російська або німецька). Також середня школа передбачає вивчення таких предметів:
 • суспільствознавство;
 • музика;
 • історія;
 • географія;
 • образотворче мистецтво;
 • математика;
 • фізика;
 • хімія;
 • інформатика;
 • фізкультура.
Серед необов'язкових предметів, які дитина може вивчати за бажанням батьків, заняття з етики та релігії, а також вивчення основ сімейного виховання. Після закінчення гімназії учні складають обов'язковий іспит, який включає в себе три частини: гуманітарну, мовну та природничо-математичну.

Післягімназійна освіта в Польщі

До числа навчальних закладів, які приймають випускників польських гімназій, входять різноманітні ліцеї, технікуми і т. п. Від української системи освіти польська відрізняється тим, що тут учень закінчує не два, а три останні класи. Однак, як і в Україні, він може вступити для закінчення заключної стадії середньої освіти до іншого навчального закладу. Часто польські учні вибирають для вступу загальноосвітні та профільовані ліцеї, однак деякі студенти віддають перевагу навчанню в технікумах. Його тривалість зазвичай становить 4 роки, за рахунок чого більшості молодих людей не вдається розпочати навчання у вищому навчальному закладі раніше, ніж у 19-20 років. Професійні технічні училища являють собою форму базової професійної школи та формують у своїх учнів початковий етап спеціальної підготовки. З дипломом такого навчального закладу можна вступити одразу на другий курс технікуму або ліцею, щоб продовжити навчання в певній сфері. Загальноосвітні ліцеї призначені для надання учням розширених знань із обраних предметів. Після закінчення одного з таких ліцеїв ви отримуєте диплом про загальну середню освіту та можете розраховувати на вступ до вишу, який вас цікавить. Ті, хто бажає отримати середню професійну освіту, вирушають на навчання до польських технікумів, які стали своєрідною альтернативою місцевим ліцеям. Тут учні отримують не тільки середню освіту, але й професійну підготовку. Щоб розібратися в тонкощах вступу та особливостях навчальної програми для іноземців, зв'яжіться з нами за телефоном, вказаним на сайті. Ми надамо всі необхідні відомості, що стосуються отримання середньої освіти в Польщі.

Середня освіта в Польщі: як вибрати школу?

У гімназіях, ліцеях і технікумах Польщі формат навчання для іноземців організований таким чином, щоб учні могли проживати на території навчального закладу без батьків. Цей критерій часто відіграє вирішальну роль при виборі школи. Рекомендуємо вибирати заклад, який не тільки пропонує якісну освіту, але й може гарантувати комфортне проживання. Важливо також, щоб навчальний заклад ніс відповідальність за своїх учнів. Після закінчення 9 класу українським школярам надається можливість вступити до польського ліцею або технікуму. Перший варіант являє собою загальноосвітній навчальний заклад, класи в якому розділені за спеціалізаціями. В ліцеях учні отримують атестати про повну загальну середню європейську освіту. Це дає право на вступ до будь-якого європейського ВНЗ. У технікумі більшість предметів є спеціальними. У цьому навчальному закладі вивчаються конкретні спеціальності, що дозволяє оволодіти певною професією. Серед головних переваг польської середньої освіти:
 • відсутність необхідності в складанні іспитів для вступу до гімназії, технікуму та ліцею Польщі;
 • безкоштовна освіта в ліцеях і технікумах не тільки для польських громадян, але й для іноземних школярів.