Освіта в Італії

Пройти навчання в Італії з кожним роком мріють все більше іноземних абітурієнтів. Причиною тому слугує не тільки казкова краса цієї європейської країни, її мелодійна мова і багата культура, але й ефективна система освіти, що в буквальному сенсі слова встигла стати справжнім еталоном для всіх європейських ВНЗ. Відомо, що саме в Італії був заснований Болонський університет, який і став зразком системи освіти для сучасних навчальних закладів.

Вища освіта в Італії: переваги

Першою важливою перевагою для абітурієнтів, які бажають вступити до італійського ВНЗ, буде легкість самої процедури вступу. Володіння італійською мовою не є обов'язковою умовою для навчання в Італії, оскільки багато навчальних програм для іноземців адаптуються під викладання англійською мовою. Окрім того, що вартість навчання в італійських університетах є порівняно невисокою, багатьом іноземцям вдається отримувати державну стипендію. Деяким студентам вона видається залежно від певних соціальних критеріїв, іншим - за особливі академічні заслуги, проте можливість її отримати має кожен іноземець. Особливо хотілося б відзначити відсутність фіксованих освітніх програм. Для нас це може здатися дивним, однак в Італії студентам дозволено самостійно формувати для себе зручний графік занять та іспитів. Такий підхід розвиває почуття відповідальності та допомагає викликати більш глибоку зацікавленість у навчанні.

Найпопулярніші італійські університети

Не секрет, що більшість абітурієнтів, які хочуть досягти значних успіхів у вивченні дисциплін, що стосуються моди та дизайну, відправляються на навчання саме до Італії. Система освіти в місцевих вишах передбачає не тільки вивчення потужної теоретичної бази, але й включає в себе практичну частину, що представляє собою велику цінність при прийомі на роботу. Такий комбінований підхід до навчання дозволяє молодому фахівцеві влаштуватися на гідну посаду вже після закінчення університету. Навіть у період навчання ви під наглядом викладачів, які є практикуючими фахівцями в сфері мистецтва, зможете працювати над власними невеликими проектами. Таким чином, для майбутніх діячів мистецтва і фахівців в модній сфері Італія - це ідеальна країна для навчання. Серед найпопулярніших напрямків, заради яких абітурієнти з усього світу їдуть на навчання до Італії, також можна виділити архітектуру, міське планування і машинобудування. Політехнічні університети Туріна та Мілана займають високі позиції в світових рейтингах кращих технічних вишів та інженерних вищих шкіл.